Gospodarka miejska ii

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Brambor 12-03-18 8:34

Witam. Jako że stare forum zostało zamknięte, czas kontynuować dyskusję na ważne tematy dotyczące miasta w nowym miejscu. To rok wyborczy, więc pora zacząć chwalić lub zmieszać z błotem działania obecnego burmistrza oraz zebrać wszystkie ZA i PRZECIW w jednym miejscu, by łatwiej było podjąć decyzję przy urnach wyborczych. Liczę na merytoryczną, konstruktywną i pozbawioną wulgaryzmów dyskusję.

Sam mieszkam w Wojkowicach Gorszego Sortu, części zapomnianej przez samego Szatana.

ZA:
- zadbanie o żłobek, szkołę, plac zabaw,
- nowoczesne oświetlenie LED, znacznie poprawiające widoczność nocą, nowoczesne panele solarne w oczyszczalni,
- mieszkańcy Plaka pewnie będą wdzięczni za remont układu drogowego na ich osiedlu,
- autobus docierający w pobliże cmentarza (choć ilość kursów jest bardzo mała).

PRZECIW:
- zaniedbania południowych i wschodnich części miasta (kontynuacja zaniedbań poprzedników: WK, ZG i AC),
- bardzo niewielkie wykorzystanie środków unijnych: podczas gdy inne, znacznie mniejsze miejscowości pięknieją, remontują drogi, organizują mieszkańcom tzw. przyjazną przestrzeń (rynki, place), budują drogi rowerowe czy inwestują w komunikację miejską (zachęcając mieszkańców do pozostawienia aut pod domem),
- wielu mieszkańców Żychcic narzeka na likwidację tamtejszej szkoły,
- mieszkańcy Sucharków narzekają na konieczność chodzenia po błocie (słynna ścieżka wyłożona gumolitem),
- fatalny stan wielu dróg, włącznie z tymi głównymi i reprezentacyjnymi (Sobieskiego na Alfredzie i na odcinku od kościoła Padewskiego do Morcinka).

Odpowiedz Cytuj
Hari Seldon 17-03-18 21:08

Teraz sż zgłoszenia do 2 programów dot. dofinansowania. Pierwszy dotyczy instalacji ekologicznych rozwiązań w zakresie źródeł energii (fotowoltaika, solary, pomypy ciepła i piece na pelet). Drugi dotyczy wymiany pieców na ekologiczne. W obydwu przypadkach planowane dofinansowanie to 85% wartości netto inwestycji. Nie jest tak źle. Mam nadzieję, że uda się pozyskać dotację bo sam zamierzam skorzystać :) Pozdrawiam

Odpowiedz Cytuj
STOP RZEZI DRZEW! 22-03-18 17:43

Południowa część miasta jest strasznie zaniedbywana przez kolejnych rządzących. Jednak ten ostatni od lat organizuje tam rzeź drzew. Właśnie pod piły idą kolejne wielkie drzewa, które dotąd jakoś zasłaniały lub odwracały uwagę od tego całego brudu i obskurnych ruin. Drzewa są wycinane, a brud i wszechobecne dziadostwo, dziury w drogach i obskurne budynki stają się coraz bardziej widoczne.

Odpowiedz Cytuj
Misiek 22-03-18 19:04

Może to początek rewitalizacji?

Odpowiedz Cytuj
Brambor 23-03-18 10:39

Nie wierzę w cuda. Okolice ulicy Gierymskiego, Sucharskiego i Morcinka wołają o pomstę do nieba. Dziurawe drogi, na których bardzo ciężko się minąć z większym pojazdem, ruiny, dzikie wysypiska śmieci, a teraz usuwana zieleń. Tak wygląda miejsce zapomniane przez samego Szatana. Małe miasteczko z równie małym budżetem raczej samo nie podoła tak skomplikowanej i kosztownej inwestycji, to wiadomo. Więc niech chociaż zieleń zostawią w spokoju, nawet jedno drzewo dodaje choć trochę uroku najbardziej obskurnemu otoczeniu!

Druga rzecz - inne miejscowości w miejsce wyciętych drzew dokonują nowych nasadzeń. Nie mam nic przeciwko wycince, bo jeśli próchno zagraża bezpieczeństwu, to jak najbardziej trzeba je usunąć. Jednak w miejscu wyciętego drzewa można przecież posadzić trzy nowe. To kosztuje niewiele, a dobre wrażenie pozostaje na lata.

Odpowiedz Cytuj
Koło 25-03-18 14:24

I dlatego czas najwyższy myśleć o wyborze innego burmistrza co zadba o Wojkowice.

Odpowiedz Cytuj
:-( 26-03-18 10:29

No fajnie, widzę, że i tu admini również zaglądają i kasują wulgarne i prostackie wpisy. Ludzie narzekają, bo mają ku temu powody! Miasto jest bardzo zaniedbane i brudne, tylko ślepy tego nie widzi. Jakim cudem znacznie mniejszy od nas Siewierz czy Sławków potrafi zadbać o estetykę centrum i o równe drogi, a w Wojkowicach się nie da? Jakim cudem małe Dobieszowice strzeliły sobie nowoczesny dworzec autobusowy i kilometry ścieżek rowerowych? To też miejscowości powiatu będzińskiego. Nawet główna i reprezentacyjna ul Sobieskiego wygląda jak po wojnie. Wstyd!

Odpowiedz Cytuj
:-) 09-04-18 9:44

I jak, wiadomo już coś na temat ewentualnych kandydatów? Czas szybko leci, warto by było poznać ich obiecanki.

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://wojkowice.istrefa.com

istrefa gmina Wojkowice | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Wojkowice - miasto, gmina miejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-580


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem