???? galeria wojkowickiego syfu

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 2

Xxx 26-10-17 21:31

Brud brudem syf syfem a smród smrodem może zmienić nazwę ŚMIERDZIELOWO bo gdy tylko ciśnienie spada i wracam do domu z pracy od CZELADZI to smród z oczyszczalni i studzienek burzowych chce człowieka udusić poczekajmy do niedzieli gdy ciśnieni zacznie spadać SMRÓD NAS UDUSI

Odpowiedz Cytuj
::: 27-10-17 10:19

A to nie smród od kurczaków? Zawsze, gdy przejeżdżam obok tego zakładu, muszę zamykać wszystkie szyby i wyłączać nawiew, bo można się porzygać. Współczuję tym z Łęgu i Boleradzu, że muszą tam mieszkać i to wąchać.

Odpowiedz Cytuj
Gosc 17-11-17 7:44

Jak się wjeżdża do Wojkowic jest się "witanym" gęstą mgłą, dymy z okolicznych domów opadają i unoszą się leniwie nad ulicą. Każdego dnia z niepokojem obserwuję jak 'Atrakcyjne Wojkowice" trują swoich mieszkańców. Fakt zainstalowania oświetlenia ledowego uwypuklił skalę problemu, bo faktycznie trujący dym, widać zdecydowanie dokładniej.

Odpowiedz Cytuj
:-( 17-11-17 20:56

Pewnie każdy mieszkaniec mógłby zmodernizować swoje ogrzewanie i zastąpić stary piec nowocześniejszym, np. na gaz czy kocioł na węgiel klasy 5. Problem w tym, że taki piec kosztuje i to słono, nie mówiąc o montażu rur, grzejników itd. Samo miasteczko nie będzie w stanie udźwignąć takiego wsparcia jakie np. ma Dąbrowa, gdzie modernizujący piece mogą dostać nawet 7000 zł. Tu potrzebny jest jakiś ogólnopolski program rządowy. Zamiast wspierać rydzyka i wydawać ogromną kasę na głupoty, miesięcznice, burzenie PKiN i pomników, itd, mogliby w końcu zrobić coś pożytecznego.

Odpowiedz Cytuj
Gość 18-11-17 17:31

Zgadzam się. Jednak wątpię żeby można było liczyć na pozytywne zmiany za tych rządów. Mimo wszystko gdyby ludzie zamiast palic ŚMIECI w piecach, robili to lepszej jakości węglem to już były to krok w kierunku poprawy tragicznej sytuacji. Przy jednoczesnym założeniu, że nie wpier...anie śmieci do pieca nie znaczy, że wywozimy je na kamionkę, nad jezioro w Rogoźniku itd.

Odpowiedz Cytuj
:-) 19-11-17 14:06

Piękny przykład ze stolicy województwa: [LINK] Straż miejska chodzi po domach i wlepia mandaty, przy okazji przypominając o konieczności wymiany pieca. Mieszkańcy mogą liczyć na zwrot 80% kosztów, max. do 10000 złotych! No i tak właśnie można sobie walczyć ze smogiem. Ciekawe, ile wynosi dofinansowanie u nas. Jakiś czas temu było to raptem tysiąc zł.

Odpowiedz Cytuj
Gosc 21-11-17 18:36

Przydaloby sie i u nas, na poczatek- zeby zniechecic ludzi do palenia plastikiem i innymi odpadami. Tylko Wojkowice nie maja straży miejskiej... Tak więc w okolicach sklepu ABC i Pani Lasu mozna zaobserwowac znaki dymne niczym z kaplicy Sykstyńskiej, tyle, że nie w kolorze białym a znacznie bardziej wyrafinowanym...od żółtego po zielony.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://wojkowice.istrefa.com

istrefa gmina Wojkowice | istrefa powiat będziński | istrefa śląskie | istrefa Polska

Wojkowice - miasto, gmina miejska, powiat będziński, województwo śląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 42-580


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem